Menu

Uydu Sistemleri, Kamera Sistemleri, Alarm Sistemleri ve dahası…

Teknolojilerin Buluşma Noktası

Canlı Yayın İçin Tıklayın
HAVA ÇEKİMİ ÖRNEĞİ

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Türksat yayınlarını izlemek için hangi çapta uydu anten kullanmam gerekir?

Cevap: Normal şartlarda bu yayınlar 60 cm çapında bir çanak antenle izlenebilir. Ancak yağmurlu ve karlı havalarda daha az sorun yaşamak adına 80 cm uydu anten daha sağlıklı olacaktır.

Soru: HD uydu alıcısı aldığım takdirde tüm yayınları HD olarak izleyebilir miyim?

Cevap: Kullanmakta olduğunuz TV eğer HD özelliğine sahip bir cihaz ise uydudan HD yayın yapan kanalları izleyebilirsiniz.

Soru: Kullanmakta olduğum TV HD ready.  Uydu yayınlarını HD izleyebilir miyim?

Cevap: Bu cihazla uydu yayınlarını HD formatında izleyemezsiniz.

Soru: Tüm şifreli yayınları açabilen uydu alıcısı mevcut mu?

Cevap: Böyle bir cihaz legal olarak mevcut değildir. Ancak piyasada bu özelliğe sahip olduğu iddaa edilen cihazlar illegal olarak satılmaktadır. Bu cihazların ne kadar süre ile bu işi yapabileceği meçhuldur. Ayrıca tespit edilmesi durumunda kullanıcı için ağır cezalar söz konusu olacaktır.

Soru: Karlı ve yağmurlu havalarda uydu yayınlarım kesilmektedir. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Cevap: Öncelikle uydu anten çapınızı kontrol ediniz, ufak ise minumum 80 cm çapında yapınız. Daha büyük çaplı kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Ayrıca yoğun kar yağışında çanak anteninizin içi karla dolmuş olabilir, bu karları temizlemek yayının gelmesi için yeterli olacaktır.

Soru: Bir tek uydu antenle kaç tane uyduyu izleyebilirim?

Cevap: Sağlıklı olan tek çanak anteni hangi uyduya yönlendirilirse onu izlemektir. Başka uydu için farklı uydu anten kullanmakta fayda vardır.

Soru: Merkezi uydu sisteminden benim evime tek kablo gelmektedir. Bu kabloyu bir bölücü ile bölerek ve başka bir uydu alıcısına bağlayarak her iki yerde farklı uydu yayını izleyebilir miyim?

Cevap: Bu şekilde ancak aynı polaritede olan yayınları izleyebilirsiniz aksi takdirde multiswitch sisteminden gelen tek kablo ile farklı yayın izleyemezsiniz.

Soru: Apartımanımıza kamera sistemi kurdurmak istiyoruz. Hangi kameraları kullanmalıyız?

Cevap: Öncelikle konunun uzmanlarınca binanızda keşif yapılması gerekmektedir. Açık, kapalı alanlar, gündüz ve gece ışık durumlarına göre kullanmanız gereken cihazlar size belirtilecektir.

Soru: Binamızda dört kameralı ve kayıt cihazlı bir güvenlik sistemi vardır. Kayıt cihazımız kaç günlük görüntüyü saklayabilir?

Cevap: Kayıt süreleri kamera sayısı ve harddiskinizin kapasitesine bağlıdır. Harddiskinizin kapasitesi arttıkça kayıt sürenizde uzayacaktır.

Soru: Kamera görüntülerimizi evimizin dışından izleyebilir miyiz?

Cevap: Evinizde sapit IP’ye sahip bir İnternet hattınız var ise cep telefonları, bilgisayarlar vasıtası ile görüntüleri her yerden izleyebilirsiniz.

Soru: Binamızdaki kamera yayınlarını uzaktan izlerken donmalar ve kırılmalar neden olabilir?

Cevap: Bu sorun İnternet hattınızın upload hızı ile ilgilidir. Bir fiber hatta böyle bir sorun yaşanmaz.

Soru: Evimdeki alarm sistemini herhangi bir merkeze bağlamak zorunda mıyım?

Cevap: Böyle bir mecburiyet yoktur. Alarm anında aranmasını istediğiniz telefon numaralarını sisteme girerek böyle bir anda bu numaraların aranmasını sağlayabilirsiniz.

Soru: Binamıza, işyerimize uydu anten, kamera sistemi, alarm sistemi vs. yaptırmak istediğimiz zaman karşımıza çok farklı fiyatlar çıkmaktadır. Bu neden olur?

Cevap: Piyasada çok farklı kalitede malzemeler satılmaktadır. Kalitesiz mallarla çantacı tabir edilen kişilerce yapılan sistemler kullanıcılara büyük sıkıntılar çıkarmaktadır. İş yaptıracağınız firmanın kullanacağı malzemelerin kalitelerine, firmanın geçmiş yıllarına, referanslarına ve uzman personeline, T.S.E, İSO gibi belgelerine dikkat ettiğiniz takdirde memnuniyetiniz oluşacaktır.

Uydu sistemleri, kamera sistemleri, alarm sistemleri, görüntülü diafon sistemleri ve topraklama hizmetleri hakkında aradığınız sorulara cevap bulamadıysanız, aşağıya yorum bırakarak sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Uzman Ekip

Donanımlı Araçlar

2 Yıl Garanti

Hızlı Servis

Kaliteli İşcilik

Dürüst İş Anlayışı